Search

REKLAMA

Kolejne oszustwo na Biedronkę. Lepiej uważać na takie sms-y

6790

Popularność sieci sklepów Biedronka sprawia, że próbują wykorzystać to oszuści, którzy podszywają się pod tą markę. Nie jest to pierwsze tego typu oszustwo, a Biedronka nie jest również jedyną firmą, której nazwa służy złodziejom.

Nie inaczej jest w przypadku kolejnego oszustwa „na Biedronkę”. Tym razem chodzi o sms-y rozsyłane z komunikatem „Szanowny Kliencie! Twoja paczka jest gotowa do odbioru. Nr ref. BIEDRONKA (…)„. Dalej pokazuje się jakiś fikcyjny „numer sprawy” i link do strony internetowej. Po przejściu na stronę pokazuje się oferta, że jest do odebrania bon na 300 zł, tylko trzeba podać swoje dane, jak również w kolejnym punkcie, w celu potwierdzenia „wygrania” bonu towarowego na 300 zł, numer karty kredytowej.

Jak czytamy na stronie Niebezpiecznik.pl: Jeśli ktoś wypełnił formularz podstawiony przez oszusta, jego karta zostanie za 7 dni obciążona kwotą 49,99 dolarów (ok. 178 PLN). Oszustwo w tym przypadku dokonywane jest nie tylko „na Biedronkę”, ale również „na Lidla”. Zarówno treści sms-ów z rzekomego Lidla, jak również strona internetowa rzekomego Lidla poprzez którą złodzieje próbują wyciągnąć dane z numerem karty kredytowej włącznie, są bliźniaczo podobne do tych sms-ów i strony rzekomej Biedronki.

Źródło: Niebezpiecznik.pl