Search

REKLAMA

Kukiz ostro o Andruszkiewiczu: Jego kilometrówkami powinna zająć się prokuratura!

2427

Paweł Kukiz bardzo ostro skomentował informację o kolejnych „kilometrówkach” posła Adama Andruszkiewicza. Przypomnijmy, że Andruszkiewicz nie ma ani prawa jazdy, ani samochodu. Tymczasem w 2016 wziął za kasy Sejmu na paliwo blisko 40 tys. zł, a w ubiegłym roku prawie 30 tys.

Super Express, który jako pierwszy poinformował o nowych kilometrówkach Andruszkiewicza, zapytał Pawła Kukiza co sądzi o tej sprawie. Kukiz, który jeszcze 2 lata temu o Andruszkiewiczu mówił pieszczotliwie „Adaś” i pokładał wielkie nadzieje w jego stowarzyszeniu Endecja tym razem nie szczędził swojemu byłemu pupilkowi ostrych słów:
– Tą kwestią powinna zająć się prokuratura! Cieszę się, że tego posła, który głosował ostatnio za podwyżką ceny paliwa, nie ma już u mnie w klubie.

I przypomniał:
– A jednym z powodów, dla których od nas odszedł były jego kilometrówki. Przepraszam przy okazji, że Andruszkiewicza wpisałem na listy ruchu Kukiz. Moja wina. Ten poseł to teraz problem dla Kornela Morawieckiego.

Adam Andruszkiewicz jest obecnie posłem koła Wolni i Solidarni na którego czele stoi Kornel Morawiecki. Andruszkiewicz, który nie ma prawa jazdy i samochodu pobrał w 2017 roku 27,9 tys. zł. (Więcej w temacie: Poseł „kilometrówka” nie odpuszcza. Nie ma auta i prawka, ale w 2017 r. z Sejmu wziął na paliwo prawie 30 tys. zł)