Search

REKLAMA

Lewandowski awansował. Znalazł się w ekskluzywnym gronie na prestiżowej liście

4626

Robert Lewandowski pomimo tego, że nie może zaliczyć Mistrzostw Świata do udanych, nie może jednak narzekać. Właśnie znalazł się na prestiżowej liście.

W rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika Wprost Robert Lewandowski znalazł się w ostatniej dziesiątce zamykającej ten ranking. Ale nie na ostatnim miejscu.

Lewandowski z majątkiem wycenianym na 353 mln zł zajął 94. miejsce.

Pierwsze miejsce na tej liście zajmuje biznesmen Michał Sołowow – 10,8 mld zł, drugi jest Zygmunt Solorz – 9,1 mld zł, a na miejscu trzecim Sebastian Kulczyk – 7,1 mld zł.

Najciekawszą postacią z pierwszej dziesiątki wydaje się Piotr Szulczewski – 5,9 mld zł, który jak pisze Wprost „Ma 37 lat, 300 mln użytkowników i biznes wyceniany na 8 mld dol.”. Co to za biznes? Aplikacja Wish, najczęściej pobierana w Stanach Zjednoczonych aplikacja zakupowa. Częściej pobierana, jak zauważa Wprost, niż aplikacja Amazona. Z aplikacji Wish korzysta 32,5 mln Amerykanów.

Dla Roberta Lewandowskiego pojawienie się na liście 100 najbogatszych Polaków to debiut. Ciekawe jak długo się na tej liście utrzyma.

Źródło: Wprost.pl