Search

REKLAMA

Pijesz mleko? Według VIVY jesteś okrutnym człowiekiem

2157

Fundacja Międzynarodowy Ruch na Rzecz Zwierząt – Viva! wyszła z akcją, która ma „uwrażliwiać” ludzi na cierpienie zwierząt hodowlanych. Weganie chcą w ten sposób przekonać tych którzy jedzą nabiał, aby z tego zrezygnowali.

Fundacja Viva! zajmuje się bowiem przede wszystkim właśnie promocją weganizmu. Walczy w związku z tym na początek z hodowlą przemysłową zwierząt. „Od lat ratujemy konie, foki i inne zwierzęta, dbamy o bezdomne psy i koty. Promujemy wegetarianizm, weganizm i prawa zwierząt” – piszą o sobie przedstawiciele fundacji.  Tak swoją drogą zastanawia czym są karmione te psy i koty o które dbają weganie? Kotlecikami sojowymi?

Najnowsza akcja billboardowa przeprowadzona przez Fundację Viva! w kilku miejscach stolicy jest jednym z elementów walki z hodowcami zwierząt. Ale skierowana jest do konsumentów, a może nawet ściślej rzecz ujmując wymierzona jest w konsumentów, których weganie obciążają za współudział w zbrodni okrucieństwa jakich dokonują według nich hodowcy zwierząt. Na plakatach przeczytać można bowiem, że „Kupując mleko płacisz za okrucieństwo”.

Warto zwrócić uwagę, że coraz bardziej natarczywa i agresywna w swym wydźwięku propaganda wegan zaczyna przynosić już na świecie konkretne owoce. We Francji w ubiegłym i tym roku doszło ze strony wegan do serii ataków na sklepy mięsne, a nawet na sklep z serem. Rzeźnicy francuscy w tej sprawie wystosowali specjalny apel do francuskiego ministerstwa spraw wewnętrznych, aby podjęło działania w tej sprawie. Takie ataki stanowią zagrożenie nie tylko dla mienia, ale i dla ludzi (czytaj więcej: Weganie atakują sklepy mięsne. Rzeźnicy proszą rząd o ochronę).