Search

REKLAMA

Szczęsny najgorszym bramkarzem turnieju w Rosji. Jego tata miał rację

5143

Według statystyk Wojciech Szczęsny jest najgorszym bramkarzem Mistrzostw Świata w Rosji. Sprawdzono i porównano skuteczność interwencji wszystkich bramkarzy broniących na turnieju i okaząło się, że polski golkiper jest najsłabszy.

Przypomnijmy, że komentując dokonania polskiej reprezentacji w meczu z Senegalem Maciej Szczęsny, ojciec polskiego reprezentacyjnego bramkarza, ocenił również grę swojego syna. Jego interwencję przy utraconej drugiej bramce z Senegalem nazwał przebieżką do sklepu po piwo.

Okazuje się, że ta krytyczna ocena pokrywa się teraz ze statystykami meczowymi w których wynika, że Wojciech Szczęsny udanie interweniował tylko raz! Na sześć oddanych  strzałów na jego bramkę. Daje to wynik 16,7% skutecznych interwencji. Najgorszy spośród wszystkich bramkarzy turnieju. Przy czym owym obronionym strzałem, zaliczonym przez statystyków, było dośrodkowanie Cuadrado podczas meczu z Kolumbią. Czyżby więc prawdziwa skuteczność Wojciech Szczęsnego równała się 0%?

Co ciekawe, przy podobnej liczbie strzałów jakie mieli do obrony tacy bramkarze jak  Fernando Muslera z Urugwaju i Daniel Subasićz Chorwacji ci dwaj zachowali czyste konto i mają 100% skuteczności. Przy czym Urugwajczyk miał 6 udanych interwencji, a Chorwat pięć.