Search

REKLAMA

Taskówkarz z Kirgistanu wjeżdża w tłum przechodniów w Moskwie. Wśród rannych kibice z Meksyku

9666

Według zapewnień rosyjskich władz nie był to zamach. Jednak kiedy ogląda się ten film trudno w to uwierzyć. Na nagraniu bowiem widać wyraźnie, że kierowca dodaje gazu i rusza wprost na chodnik, w największe stłoczenie przechodniów.

Sprawcą okazał się 28-letni Anarbek Uulu urodzony w Kirgistanie, którego 88% mieszkańców stanowią muzułmanie. Tłumaczył po zatrzymaniu, że stracił na chwilę przytomność i panowanie nad autem.

Dziwne tłumaczenie biorąc pod uwagę, że bardzo szybko wyskoczył z auta i rzucił się do ucieczki. Za nim podążył tłum kilkunastu mężczyzn, którzy próbowali go schwytać co okazało się, jak widać na nagraniach, nie takie proste. Kirgiz okazał się wyjątkowo sprawny fizycznie i nie dawał się złapać, ani podciąć. Jak się okazało trenuje on sztuki walki w których ma nawet osiągnięcia sportowe. W 2017 roku zdobył brązowy medal w mistrzostwach świata sztuk walki „bez reguł” w Soczi.

Na szczęście nikt nie zginął w wyniku tego „przypadkowe” wypadku. Wśród rannych są obywatele Rosji i Ukrainy, a także dwie kobiety z Meksyku. To właśnie kibice z Meksyku jako pierwsi doskoczyli do taksówki, aby zatrzymać Kirgiza.

 

Taksówkarz nagle dodaje gazu i skręca gwałtownie na chodnik

Wjeżdża na kolejne osoby, niektórym udaje się uskoczyć na bok

Kiedy taksówka zatrzymuje się na słupie Kirgiz wyskoczył z auta i rzucił się do ucieczki

Mężczyźni którzy go gonili próbowali go łapać i podcinać, ale nie było to łatwe

Kirgiz przebiegł dobrych kilkaset metrów zanim udało się go złapać   

Na posterunku łamiącym głosem tłumaczył, że nie było to z jego strony celowe działanie

Podczas ucieczki z miejsca zdarzenia Uulu krzyczał „To nie byłem ja”.

Anarbek Uulu tuż po zatrzymaniu tłumczy, że to nie było celowe działanie, że doszło do wypadku