Search

REKLAMA

Według Lewandowskiego „Kolumbia grała świetnie”. Lepiej niż Niemcy

2931

Robert Lewandowski w rozwmowie z Interią skomentował ostatni mecz oraz grę całej poslkiej reprezentacji. Niektóre wypowiedzi lidera naszej reprezentacji są zaskakujące.

Już na początku Lewadnowski stwierdził:
– Kolumbia grała świetnie, już dawno nie graliśmy z takim przeciwnikiem, łącznie z mistrzostwami Europy, wliczając w to Niemców. My do tej pory wyciskaliśmy „maksa” z tej reprezentacji. Jak coś minimalnie przestało funkcjonować tak jak wcześniej, to robił się problem.

Podkreślił również, że w poprzednich meczach, czy to na Euro czy w eliminiacjach do MŚ zawodnicy byli w nieco lepszej również formie niż obecnie:
– To że wcześniej funkcjonowała, to dlatego, że wyciągaliśmy „maksa”, nawet 110-120 procent normy z tej reprezentacji.

Teraz tego wszystkiego zabrakło. I tak w meczu z Senegalem, jak powiedział Lewandowski „mieliśmy piłkę przy nodze i musieliśmy ją rozgrywać, a nie potrafiliśmy, nie wiedzieliśmy jak, graliśmy za wolno”.

Natomiast o Kolumbii dodał jeszcze:
– Od pięciu lat nie spotkaliśmy się z równie mocnym zespołem. (…) Kolumbia to dla mnie kandydat do półfinału, ćwierćfinału minimum.

Lewandowski zdaje sobie jednak sprawę, że było kiepsko w dwóch pierwszych meczach Polaków na Mistrzostwa Świata w Rosji:
– Zawaliliśmy, nie sprostaliśmy zadaniu.

I dodaje, że w meczu z Japonią „musimy próbować przede wszystkim grać o honor”

Czyli pod tym względem w grze polskiej reprezentacji, jeśli chodzi o mundial, nic się nie zmieniło. Mecz otwarcia, mecz o wszystko, mecz o honor.

Źródło: Interia.pl